صفحه اصلیتازه هاهمایش هاسخنرانی هامیزگرد هاتماس با ما
منو اصلی
اخبار > پنجمین همایش بین المللی امام خمینی(ره) و سیاست خارجی برگزار شد


  چاپ        ارسال به دوست

پنجمین همایش بین المللی امام خمینی(ره) و سیاست خارجی برگزار شد

همزمان با بیست و دومین سالگرد رحلت حضرت امام خمینی (ره)، دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی پنجمین همایش امام خمینی(ره) و سیاست خارجی با عنوان " نقش انفاق و رفتارهای حمایتگرانه در تنظیم روابط بین الملل" را با همکاری کمیته امداد امام خمینی و دانشگاه امام صادق(ع) در تاریخ چهارشنبه 11 خرداد 1390 در دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی برگزار کرد.

همایش با شرکت تعدادی از مسئولین وزارت امور خارجه، تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مسئولین کمیته امداد، دانشگاهیان، محققان، پژوهشگران و علاقه مندان، سفرا و کارداران بعضی از کشورها و همچنین بیش از 60 میهمان خارجی ساعت 9 صبح با نواخته شدن سرود جمهوری اسلامی ایران و تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغاز به کار کرد.

سپس جناب آقای دکتر دولت یار سرپرست معاونت آموزش و پژوهش وزارت خارجه با خوش آمدگویی به میهمانان برنامه را آغاز کرد. به دنبال آن آقای محمدی فرد معاون بین الملل کمیته امداد و دبیر همایش گزارش از روند برگزاری همایش را ارائه داد و به دنبال آن آقای دکتر دولت یار پیام وزیر محترم امور خارجه خطاب به همایش را قرائت کرد و سپس آقای انوری سرپرست محترم کمیته امداد امام خمینی به ایراد سخنرانی در خصوص موضوع همایش پرداخت و بعد از ایشان آقای بروجردی رئیس کمیسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیاناتی را در رابطه با سیاست خارجی حضرت امام را ارائه نمود.

سپس همایش با سه نشست تخصصی "مبانی قرآنی و روایی انفاق و تأثیر آن بر همبستگی اسلامی" ، "جایگاه رفتارهای حمایتگرانه در صحنه بین الملل" و "جایگاه انفاق و رفتارهای حمایتگرانه در اصلاح معادلات سیاسی، اجتماعی و اقتصادی" دنبال شد و نهایتا همایش با سخنان جناب آیت الله سیدحسن مصطفوی رئیس دانشکده الهیات دانشگاه امام صادق به عنوان سخنران اختتامیه همایش پایان یافت.

 


٢١:٣٤ - 1390/03/13    /    شماره : ٣٩٢    /    تعداد نمایش : ٣١٥٧خروج
صفحه اصلی | تازه ها | تماس با ما
©1392 دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران
Copyright © 2003-2013 Institute for Political and International Studies of the Ministry of Foreign Affairs (IPIS) - All rights reserved.