صفحه اصلیتازه هاهمایش هاسخنرانی هامیزگرد هاتماس با ما
منو اصلی
اخبار > سخنراني آقاي صلاح زواوي،‌ سفير محترم فلسطين در تهران


  چاپ        ارسال به دوست

سخنراني آقاي صلاح زواوي،‌ سفير محترم فلسطين در تهران

به مناسبت پانزدهم مه، سال‌روز اعلاميت موجوديت صهيونيستي و رسميت دادن به اشغال سرزمين فلسطين توسط صهيونيست‌ها در سال 1948 ميلادي كه فلسطيني‌ها از آن به عنوان روز نكبت ياد مي‌نمايند، نشستي در روز سه‌شنبه مورخ 1393/2/30 با حضور آقاي صلاح زواوي، سفير فلسطين در تهران، سفرا و نمايندگان سياسي كشورهاي عربي و اسلامي مقيم تهران و آقاي دكتر زهراني، مديركل دفتر مطالعات سياسي و بين‌المللي و جمعي از مديران و صاحب‌نظران وزارت امور خارجه در دفتر مطالعات سياسي و بين‌المللي برگزار گرديد، ابتدا آقاي صلاح زواوي از تلاش‌هاي امام خميني (ره) در خصوص موضوع فلسطين و آزادي قدس و حمايت‌هاي مقام معظم رهبري از قضيه فلسطين و مقاومت در برابر رژيم صهيونيستي قدرداني كرد و خواستار پشتيباني دائم جمهوري اسلامي ايران از انقلاب فلسطين گرديد. در ادامه وي به تجليل از نقش مردم عرب و كشورهاي عربي در دفاع از آرمان فلسطين پرداخت.

ايشان همچنين تلاش‌هاي شهيد مصطفي چمران و مرحوم سيد احمد خميني، فرزند امام (ره) در حمايت از انقلاب فلسطين را ارج نهاد و صهيونيسم را دشمن مشترك مسلمانان برشمرد و بر همكاري جمهوري اسلامي ايران و ديگر كشورهاي عربي در پشتيباني از نهضت فلسطين و آزادي قدس شريف تاكيد كرد.

وي با اشاره موضوع وحدت اخير گروه‌هاي فلسطيني، رسيدن به هدف را در پرتو اين وحدت و حمايت كشورهاي عربي، اسلامي و بين‌المللي از آن دانست و از نقش حزب‌الله و جنبش امل در لبنان در پايداري در مقابل رژيم صهيونيستي قدرداني نمود. وي با بيان اينكه مسجد القصي متعلق به همه مسلمانان و كليساهاي فلسطين اشغالي متعلق به همه مسيحيان است،‌ دوره حيات رژيم صهيونيستي را به رغم حمايت ميانجيگران بين‌المللي از آن، رو به زوال و نابودي دانست.     


 


١٤:٥٣ - 1393/02/30    /    شماره : ٩٥٨    /    تعداد نمایش : ٣١٩٩خروج
صفحه اصلی | تازه ها | تماس با ما
©1392 دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران
Copyright © 2003-2013 Institute for Political and International Studies of the Ministry of Foreign Affairs (IPIS) - All rights reserved.