صفحه اصلیتازه هاهمایش هاسخنرانی هامیزگرد هاتماس با ما
منو اصلی
اخبار > میزگرد مشترک دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی و مؤسسه مطالعات جهان معاصر چین با عنوان «جاده ابریشم دریایی قرن بیست و یکم و زمینه های بالقوه همکاری»


  چاپ        ارسال به دوست

میزگرد مشترک دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی و مؤسسه مطالعات جهان معاصر چین

میزگرد مشترک دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی و مؤسسه مطالعات جهان معاصر چین با عنوان «جاده ابریشم دریایی قرن بیست و یکم و زمینه های بالقوه همکاری»

میزگرد مشترک دفتر مطالعات سیاسی و بین¬المللی و مؤسسه مطالعات جهان معاصر چین با عنوان «جاده ابریشم دریایی قرن بیست و یکم و زمینه های بالقوه همکاری» در تاریخ 20 خرداد 1396 در دفتر مطالعات برگزار شد. طرف ایرانی در این میزگرد ضمن تأکید بر روابط عمیق و تاریخی، روابط مبتنی بر تمدن های گذشته و نقش ایران و چین به عنوان دو بازیگر مهم در غرب و شرق آسیا، بر تعمیق روابط سیاسی و تجاری تأکید کرد. طرف چینی نیز ضمن اشاره به تمایل این کشور برای بهبود شرایط منطقه و فعالیتهای صلح جویانه در بحرانها و چالش های خاورمیانه بر اهمیت تجارت دریایی از طریق جاده ابریشم دریایی و استمرار آن که موجب گسترش فرصتهای اقتصادی بیشتر خواهد شد تأکید کرد.


١٤:٤١ - 1396/03/20    /    شماره : ٢٠٨٣    /    تعداد نمایش : ٢٣١٨خروج
صفحه اصلی | تازه ها | تماس با ما
©1392 دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران
Copyright © 2003-2013 Institute for Political and International Studies of the Ministry of Foreign Affairs (IPIS) - All rights reserved.