صفحه اصلیتازه هاهمایش هاسخنرانی هامیزگرد هاتماس با ما
منو اصلی
اخبار > «مجمع کشورهای ساحلی اقیانوس هند: چشم اندازهای ایجاد موافقت نامه مشارکت اقتصادی جامع»


  چاپ        ارسال به دوست

میزگرد مشترک دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی و مرکز توسعه تحلیل سیاست در آسیا - اقیانوسیه و آفریقای وزارت امور خارجه جمهوری اندونزی

«مجمع کشورهای ساحلی اقیانوس هند: چشم اندازهای ایجاد موافقت نامه مشارکت اقتصادی جامع»

میزگرد مشترک دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی و مرکز توسعه تحلیل سیاست در آسیا - اقیانوسیه و آفریقای وزارت امور خارجه جمهوری اندونزی با عنوان «مجمع کشورهای ساحلی اقیانوس هند: چشم اندازهای ایجاد موافقت نامه مشارکت اقتصادی جامع» در تاریخ 26 تیر 1396 در دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی برگزار شد. مرکز توسعه تحلیل سیاست در خصوص منطقه آسیا - اقیانوسیه و آفریقا هم اکنون پژوهشی را در خصوص «مجمع کشورهای ساحلی اقیانوس هند: چشم¬اندازهای ایجاد موافقت¬نامه مشارکت اقتصادی جامع» در دست انجام دارد که محور اصلی گفتگوهای این میزگرد بود. مجمع کشورهای ساحلی اقیانوس هند در 6 و 7 مارس 1997 در موریس آغاز به کار کرد و 21 کشور در منطقه ساحلی اقیانوس هند را گردهم می آورد. همان طور که در منشور این مجمع تصریح شده، هدف اصلی آن ارتقای رشد پایدار و توسعه متوازن منطقه و کشورهای آن و همچنین ایجاد زمینه مشترک برای همکاری اقتصادی منطقه ای است. در این میزگرد نظرهای طرف ایرانی در خصوص موافقت نامه مذکور و پیشنهادهایی برای همکاری موثر در مجمع ارائه شد که مورد استقبال طرف اندونزیایی قرار گرفت.


١٤:٤٩ - 1396/04/26    /    شماره : ٢١٤٩    /    تعداد نمایش : ٢١٣١خروج
صفحه اصلی | تازه ها | تماس با ما
©1392 دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران
Copyright © 2003-2013 Institute for Political and International Studies of the Ministry of Foreign Affairs (IPIS) - All rights reserved.