نشست مشترک مرکز مطالعات سیاسی و بین‌المللی (IPIS) و هیئت رومانیایی از «موسسه سیاسی و اقتصادی خاورمیانه» (MEPEI) پیرامون موضوعات بین‌المللی و منطقه‌ای برگزار شد.
۱۴۰۱/۰۹/۰۶ بازدید: ۱۴۵
-->
نشست وبیناری مشترک مرکز مطالعات سیاسی و بین‌المللی (IPIS) با مؤسسه مطالعات استراتژیک اسلام‌آباد (ISSI) با تمرکز بر موضوعات روابط دوجانبه، تحولات افغانستان و منطقه غرب آسیا برگزار شد.
۱۴۰۱/۰۹/۰۵ بازدید: ۸۴
-->
نشست بررسی سیاست خارجی ترکیه با حضور حسینی باغچی استاد روابط بین الملل در دانشگاه تکنیکال خاورمیانه آنکارا در مرکز مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امورخارجه برگزار گردید.
۱۴۰۱/۰۹/۰۲ بازدید: ۹۹
-->
نشست مشترک مرکز مطالعات سیاسی و بین‌المللی و هیئت مجارستانی پیرامون موضوعات بین‌المللی و منطقه‌ای برگزار شد.
۱۴۰۱/۰۹/۰۲ بازدید: ۱۸۴
-->
اخبار سیاست داخلی امریکا با مشخص شدن نتیجه انتخابات کنگره متوجه انتخابات ریاست جمهوری سال 2024 خواهد شد. چند پیش بینی برای دولت آتی امریکا متصور است که توجه به آنها می‌تواند رهگشا برای تنظیم سیاست خارجی با آمریکا باشد.
۱۴۰۱/۰۹/۰۲ بازدید: ۱۰۹
-->
نشست گروه مطالعات اوراسیا مرکز مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امورخارجه با موضوع «امکان سنجی ارتقاء روابط ایران با سه ضلع روسیه، چین و اتحادیه اروپا » برگزار گردید.
۱۴۰۱/۰۹/۰۲ بازدید: ۳۴۹
-->
چهارمین هم اندیشی گروه مطالعات غرب آسیا و شمال آفریقا با موضوع «بررسی تحلیلی آینده مناسبات جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی» برگزار گردید.
۱۴۰۱/۰۹/۰۱ بازدید: ۱۰۱
-->
تفاهم‌نامه جامع همکاری‌های علمی میان مرکز مطالعات سیاسی و بین‌المللی وزارت امور خارجه و دانشگاه امام صادق (ع) به امضا رسید.
۱۴۰۱/۰۸/۲۴ بازدید: ۱۱۵
-->
اولین نشست مجازی میان مرکز مطالعات سیاسی و بین‌المللی (IPIS)و مرکز مطالعات جنوب شرق آسیا در اندونزی (CSEAS) در تاریخ چهارشنبه 18 آبان 1401 برگزار شد.
۱۴۰۱/۰۸/۲۲ بازدید: ۱۴۳
-->
با گذشت بیش از 240 روز از حمله روسیه به اوکراین هم چنان مواضع کشورهای مختلف بویژه چین به عنوان مهمترین شریک اقتصادی طرف های درگیر اهمیت فوق العاده ای دارد. پکن در ماه‌های اخیر رویکرد محتاطانه‌ای داشته و سعی در توازن موضع بین طرفین منازعه بکار برده است.
۱۴۰۱/۰۸/۱۸ بازدید: ۶۷۱
-->
کنگره بیستم حزب کمونیست چین همان گونه که انتظار می رفت به یکی از مهم ترین کنگره‌های تاریخ حزبو به یک نقطه عطف سرنوشت ساز تبدیل شد.
۱۴۰۱/۰۸/۱۷ بازدید: ۲۴۸
-->
نتانیاهو خود را چرچیل قرن بیست و یکم تصور می کند و به تاسی از چرچیل، راهبرد اصلی اش همواره کشاندن آمریکا به یک جنگ تمام عیار با ایران بوده و خواهد بود. برای این هدف حداکثر تلاشش را برای نابودی برجام یا به نتیجه نرسیدن مذاکرات رفع تحریم ها در دوره بایدن انجام خواهد داد تا کشاندن آمریکا به جنگ با ایران در دوره رئیس جمهور بعدی آمریکا تسهیل گردد.
۱۴۰۱/۰۸/۰۳ بازدید: ۴۲۰
-->
کاپ 27 کنوانسیون چارچوب تغییرات آب و هوایی سازمان ملل با شعار "با هم برای اقدام" در شهر شرم الشیخ مصر برگزار می‌گردد.
۱۴۰۱/۰۸/۰۲ بازدید: ۲۳۳
-->
«به طور معمول، تراژدی‌های آفریقا در انزوا و سکوت و در سایه تاریکی شب اتفاق می‌افتد. این تراژدی در مورد جنگ آنگولا که در سال 2002 به پایان رسید، صادق بود. در مورد جنگ های قبل و بعد آن، نظیر دارفور نیز صادق است».
۱۴۰۱/۰۷/۲۷ بازدید: ۹۴
-->
امروزه چالش‌های زیست محیطی و لزوم کنترل و مقابله با آنها بیش از هر زمانی مورد توجه کشورهاست. دیرزمانی نیست که آثار و پیامدهای مخرب فعالیت‌های بشر و سیاستهای نادرست مدیریت زیست محیطی بر ساکنین این کره خاکی آشکار شده و در سطوح مختلف، تلاش برای نجات مادر طبیعت انسجام یافته است.
۱۴۰۱/۰۷/۱۷ بازدید: ۴۷۸
-->
تالیف: بهمن آقارضی درمنی
۱۴۰۱/۰۷/۱۲ بازدید: ۱۰۱
-->
بحران جدید در منطقه قفقاز در سال 1400 با حمله آذربایجان به ارمنستان شروع شد و هدف غایی در این رقابت بین محور ترکی-آذری و ارمنستان داشتن سهم بیشتر در تسلط بر منطقه اورآسیاست که دارای اهمیت ژئوپلتیک و ژئواکونومیک می‌باشد.
۱۴۰۱/۰۷/۱۱ بازدید: ۱۴۷۴
-->
به احتمال زیاد نسل‌های آینده زمان زیادی و شاید بیش از نیمی از عمر خود را در دنیای مجازی سپری می‌کنند و از این راه به تحصیل، اشتغال، تفریح و ... می‌پردازند. این بدان معناست که به مرور مرزهای زمینی کم‌رنگ گشته و دنیاهای مجازی مختلفی درون دنیای واقعی ما، باورها و رفتارهای نسل آتی را شکل خواهد داد.
۱۴۰۱/۰۶/۳۰ بازدید: ۵۶۵
-->
این روزها شاهد برگزاری اجلاس سران سازمان همکاری‌های شانگهای در کشور همسایه ازبکستان هستیم، کشوری که دارای تعاملات دیرینه تاریخی تمدنی و فرهنگی با ایران اسلامی است.
۱۴۰۱/۰۶/۲۸ بازدید: ۱۳۲۰
-->
نشست مجازی مشترک مرکز مطالعات سیاسی و بین المللی و موسسه امور بین الملل ایتالیا پیرامون مسائل منطقه ای و بین المللی روز شنبه مورخ 19 شهریور 1401 برگزار شد.
۱۴۰۱/۰۶/۲۷ بازدید: ۴۶۹
-->
کشور انگلیس دارای سومین نخست وزیر زن شد. خانم "لیز تراس" که در دولت آقای بوریس جانسون، در سمت وزیر امور خارجه بود، با کسب رای اکثریت درون حزب محافظه کار به سمت نخست وزیر جدید انگلیس انتخاب شد.
۱۴۰۱/۰۶/۲۱ بازدید: ۵۸۷
-->
بحران جاری در اوکراین در ادبیات روابط بین‌الملل به عنوان سومین شوک نامتقارن اروپا- بعد از بحران یورو در سال 2008 و بحران پناهجویان در سال 2015- ظرف پانزده سال گذشته معرفی می‌شود؛
۱۴۰۱/۰۶/۱۶ بازدید: ۵۱۸
-->
دومین جلسه گروه مطالعات حقوق بشر و زنان در مرکز مطالعات سیاسی و بین المللی روز 7 شهریور 1401 در این مرکزبرگزار شد.
۱۴۰۱/۰۶/۱۴ بازدید: ۶۱۶
-->
اکتشاف ذخایر گاز در دریای مدیترانه و سواحل نزدیک به اراضی اشغالی، لبنان و فلسطین باعث اهمیت استراتژیک این منطقه و تلاش برای رفع اختلافات برای آغاز حفاری و استخراج گاز از این منطقه شده است.
۱۴۰۱/۰۶/۱۴ بازدید: ۵۲۹
-->