همایش تحولات در غزه از منظر حقوق بین الملل

همایش «تحولات در غزه از منظر حقوق بین الملل» در مرکز مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه در تاریخ اول آذر ۱۴۰۲ برگزار شد.
۱ آذر ۱۴۰۲
مشاهده ۸۷۰

«بررسی تحولات غزه از منظر حقوق بین‌الملل»  با حضور کاظم غریب‌آبادی معاون بین‌الملل و دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه، جلال‌زاده رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، حبیب‌زاده رئیس مرکز حقوقی بین‌المللی ریاست جمهوری، الهام امین‌زاده مشاور وزیر امور خارجه، بقائی دستیار وزیر امور خارجه و شیرغلامی معاون پژوهشی و مطالعاتی مرکز مطالعات سیاسی و بین‌المللی افتتاح شد.

در این نشست که روز چهارشنبه اول آذرماه در مرکز مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه برگزار شد، جمعی از حقوقدانان، اساتید دانشگاه و صاحب‌نظران حقوقی داخلی و خارجی به شکل حضوری و مجازی حضور داشتند.

در این همایش پس از جلسه افتتاحیه و قرائت پیام حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، در دو نشست تخصصی جداگانه  موضوعات ارزیابی حقوقی مشروعیت حق بر مقاومت، حق تعیین سرنوشت، مسئولیت‌های اشغالگر و موضوع شهرک‌نشینی و رسیدگی و پیگرد جنایات رژیم صهیونیستی و جلوگیری از بی کیفرمانی آن با مشارکت مدعوین به صورت حضوری و مجازی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
هفتمین کنفرانس تاریخ روابط خارجی ایران؛ با عنوان #۱۷۱چندجانبه گرایی در تاریخ روابط خارجی ایران#۱۸۷ با حضور حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان و تعدادی...
مراسم گرامیداشت ثبت جهانی سه اثر فاخر ایرانی در یونسکو به ابتکار مرکز مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه و با مشارکت کمیسیون ملی یونسکو، موسسه پژوهشی م...