برگزاری جلسه گروه مطالعات حقوق بشر و زنان

۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۲
مشاهده ۱۶۴۱

در ادامه نشست های مرکز مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امورخارجه در روز یکشنبه 10 اردیبشهت 1402 نشستی با عنوان «رویکرد جمهوری اسلامی ایران در تعامل با نهادهای بین المللی حقوق بشری» با حضور دکتر کاظم غریب آبادی معاون امور بین الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر، دکتر شیخ الاسلامی رئیس مرکز مطالعات سیاسی و بین المللی و کارشناسان ارشد در محل مرکز مطالعات برگزار گردید.

در این نشست ابتدا خانم معصومه افجه ای رئیس گروه مطالعات حقوق بشر و زنان گزارشی از اقدامات علیه جمهوری اسلامی ایران در زمینه حقوق بشر از دهه گذشته تا به امروز ارائه نمود.

در ادامه معاون امور بین الملل قوه قضائیه ضمن بیان اهمیت موضوع حقوق بشر در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد که برخی کشورها علی رغم توطئه‌های حقوق بشری علیه ایران نتوانسته اند در جذب افکار عمومی جهانی علیه ایران موفق شوند.

دبیر ستاد حقوق بشری ضمن انتقاد از تبعیض، سیاسی کاری و استانداردهای دوگانه در موضوع حقوق بشر عنوان کرد که جمهوری اسلامی ایران خود را ملزم به ارتقا و حمایت از حقوق بشر می داند.

همچنین در پایان نشست دکتر شیخ الاسلامی رئیس مرکز مطالعات و کارشناسان ارشد به ارائه دیدگاه و نظرات پیرامون موضوع حقوق بشر پرداختند.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است